+48 501-566-677

Wycieczki autobusowe i autokarowe mają swoje zalety i wady.

Wadą na pewno będzie to, że trzeba sporo czasu spędzić w podróży. To, co normalnie samolotem zajmuje dwie/trzy godziny żeby dotrzeć na miejsce autobusem zajmuje nieco więcej czasu na przykład dziewięć/dziesięć godzin. Z drugiej strony autokarem można zwiedzać kraje i miasta, które mijamy, a właśnie na tym zależy prawdziwym podróżnikom .

Możemy dotrzeć do ciekawych zakątków, których z samolotu niestety nie widać. Na pewno cena też będzie dla nas zachętą, bo jeśli wybierzemy się autokarem to można zrobić to o wiele taniej. Przykładem mogą tutaj być wycieczki autobusem jedno dniowe do Pragi, Berlina czy Warszawy za którą zapłacimy nieco ponad sto złotych + ewentualne opłat za muzea itp. To nam się po prostu opłaca, dlatego autobusy w Polsce są bardzo popularnym środkiem transportu, na trasach krajowych i międzynarodowych.

Warto, zatem zastanowić się nad tym gdzie chcemy jechać i sprawdzić, jakie są dla nas przygotowane oferty przez biura podróży. Jak oferta będzie tańsza i bardzo urozmaicona tym lepiej dla nas. Wybór wycieczki autobusowej po całej Europie czy całym naszym pięknym kraju jest bardzo kuszącą propozycją na wyjazd weekendowy lub wakacyjny.

zalety wycieczek autokarowych

Wyposażenie autobusów i autokarów, co powinno posiadać?

To nie są zwykłe autobusy, które są niewygodne i słabo wyposażone. Firmy talie jak LuxSebTrans, które oferują wynajem autobusów i autokarów turystycznych podstawiają najlepsze modele z bardzo bogatym wyposażeniem i usługami dodatkowymi takimi jak catering. To dla nas oznacza, że będziemy mogli w bezpieczny sposób dotrzeć do miejsca przeznaczenia. Tutaj nie chodzi o to czy będziemy mieć pół godziny spóźnienia, ale czy będzie to jazda bezpieczna i komfortowa. To jednak nie wszystko, bo w takim autobusie możemy liczyć na ciepłe lub zimne napoje podczas przejazdu. Na pewno się to przyda, jeśli wycieczka jest dość długa. Większość autobusów turystycznych ma również na wyposażeniu toalety. To oznacza, że nie trzeba się będzie ciągle zatrzymywać i tracić cennego czasu.

To dlatego trzeba sprawdzać, jakim autobusem mamy jechać na wycieczkę. Jeśli nasz wyjazd jest bardzo długa to przydaje się również telewizor gdzie będzie można obejrzeć ciekawe filmy. Jazda jakby nie patrzeć jest monotonna, dlatego trzeba ją sobie w jakiś sposób umilić.

Cena za wycieczki autobusowe jest na tyle atrakcyjna, że każdy powinien sprawdzić czy to jest coś dla niego. Ale niestety nie każdy się nadaje do bardzo długich wyjazdów autobusowych. Wystarczy być bardo wysokim i już mamy malutki problem z nogami, dla których nie mamy zbyt dużo miejsca, a przed nami tysiąc kilometrów drogi, czyli naprawdę dużo.

Ale naszym zdaniem jest to jedno z najlepszych przeżyć które pozostanie w naszej pamięci na całe życie.