+48 501-566-677

Wśród polskich turystów rośnie popularność na wycieczki autokarowe, organizowane przez biura podróży. Jednakże duża część turystów, z różnych względów obawia się takiego sposobu podróżowania. Jeżeli jednak leżenie na plaży i kąpiel w morzu to dla Ciebie za mało i pragniesz zobaczyć ciekawe miejsca i przeżyć wspaniałą przygodę, koniecznie sprawdź ofertę autokarowych wycieczek w biurze podróży.

Na czym polega wycieczka objazdowa?

Wycieczka objazdowa, podobnie jak wakacje, dostępna jest wielu opcjach. Oprócz licznych kierunków podróżowania wypoczynkowego można wybrać spośród ofert o charakterze historycznym, kulturowym, a nawet teatralnym. W katalogach biur podróży znajduje się także podział ze względu na udogodnienia w czasie podróży takie jak: zapewniony nocleg czy wyżywienie w cenie. Oczywiście wybór gotowej oferty lub organizacja wyjazdu we własnym zakresie zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Ze względu na liczne postoje i wygodną podróż, najczęstszym wybieranym środkiem transportu jest jednak autokar. Decydując się na konkretną wycieczkę objazdową w biurze podróży, warto zapytać o szczegóły dotyczące przewoźnika, wyposażenia autokaru oraz jego udogodnienia.

objazdowe wycieczki autokarowe

Wycieczki autokarowe – dla kogo?

Wycieczki objazdowe autokarowe to doskonała alternatywa dla osób, które chciałyby dużo zobaczyć, ale z powodu braku czasu lub słabej organizacji nie potrafią ułożyć sobie ciekawego planu wyjazdu samemu. Kilkudniowa przygoda stanowi również świetną propozycję dla aktywnych urlopowiczów, którzy nie chcą jedynie leżeć na plaży. Taka forma spędzania urlopu może spodobać się także rodzinom z dziećmi, ponieważ wśród oferowanych przez biura atrakcji znajdują się również parki rozrywki, Np. Energylandia w Zatorze kolo Oświęcimia, Haide Park w Niemczech lub Europa Park, czyli jeden z największych parków rozrywki w Europie, mieszczący się w obrębie granic Szwajcarii, Francji i Niemiec. Oprócz tego warto znaleźć i zaufać lokalnemu przewodnikowi, który zna region, jak własną kieszeń. Na pewno pokaże on uczestnikom wycieczki wiele ciekawych miejsc, tych bardziej i mniej znanych, oraz opowie miejscowe historie i legendy.

objazdowe wycieczki autokarowe

Czy na pewno zaufać specjaliście?

Powierzenie swoich wakacji lub weekendu specjaliście, takiemu jak przewoźnik lub biuro podróży jest bardzo dobrym pomysłem z wielu powodów. Jednym z nich jest dobór oferty, jeżeli nie jesteś zdecydowany na żaden konkrety kierunek. Autokarowa forma podróżowania zyskała zainteresowanie mniej znanymi państwami takie jak Rumunia, Bośnia i Hercegowina czy Czarnogóra, które wcześniej nie była zbyt często wybierane za cel podróży. Doświadczony organizator oprócz wyboru miejsca docelowego dobierze nam intensywność i charakter wycieczki objazdowej do oczekiwań i możliwości. Specjalista zaproponuje inną pozycję spędzenia wolnego czasu, rodzinom z dziećmi, osobom starszym i mniej aktywnym turystą. Co więcej, jeżeli zależy Ci na mniej turystycznych i często opisywanych w mediach miejscach, koniecznie zapytaj o rekomendacje osobę, która zna dany region. Na pewno znajdzie ona wiele interesujących propozycji poczynając od parków krajobrazowych, jaskiń, poprzez kawiarnie serwujące najlepsze desery po wystawy z lokalnymi rękodziełami. Samodzielnie trudno znaleźć tego typu rzeczy i zaplanować ich obejrzenie.

Wokół wycieczek autokarowych narosło wiele mitów, jednakże dziś cieszą się one coraz większą popularnością, a ich oferta stale się powiększa. Chcąc wybrać atrakcyjny kierunek wyjazdu, idealnie dobrany do Twoich potrzeb zaufaj profesjonaliście z biura podróży lub firmy autokarowej. Na pewno zaproponują Ci wiele możliwości i podpowiedzą, co najlepiej wybrać i kiedy rozpocząć swoją przygodę autokarową.